Szkolimy się

Dnia 06.03.2024 r. w Szkole Podstawowej nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Szczecinie odbyła się konferencja pt. „Aktywność ruchowa dziecka – przyjemność czy konieczność”, w której uczestniczyły nauczycielki naszego przedszkola. Celem konferencji było uświadomienie potrzeby ruchu, jako niezbędnego elementu kształtującego prawidłowy rozwój fizyczny i psychiczny oraz zapoznanie z korzyściami wynikającymi z aktywności ruchowej dziecka. Podczas konferencji nie zabrakło inspirujących przemówień prelegentów: dr n.med. Katarzyny Zgutki, dr Ewy Rutkowskiej, Moniki Stępień, Alicji Chyła, Ady Aleksiejew oraz gości specjalnych, którzy brali udział w debacie tematycznej: Moniki Pyrek, Rafała Buryty, Marka Kolbowicza. W trakcie konferencji zaprezentowały się także dwa zespoły: Akademicki Klub Tańca Towarzyskiego w Szczecinie oraz Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie.