„Zachodniopomorskie Małe Skarby – II edycja” – drugi nabór

Szanowni Państwo,

Informujemy o drugim naborze do projektu „Zachodniopomorskie Małe Skarby – II edycja”, który rozpoczął się 1 października br. – NA ZMIENIONYCH WARUNKACH.

Głównym celem projektu realizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie jest wsparcie rodziców dzieci w wieku przedszkolnym, mieszkających na terenie województwa zachodniopomorskiego,  w powrocie na rynek pracy / podjęciu zatrudnienia.

W drugim naborze zmieniamy dwa warunki uczestnictwa w projekcie. Do kolejnego naboru zapraszamy także tych Rodziców:
– których pociechy już uczęszczają do przedszkola,
oraz
– którzy, na dzień złożenia formularza rekrutacyjnego przebywają na urlopie wypoczynkowym, udzielonym bezpośrednio po zakończeniu urlopu związanego ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem/dziećmi w wieku do lat 5 (tj. macierzyńskim / rodzicielskim / wychowawczym).

Zgodnie z powyższym, w rekrutacji mogą wziąć udział osoby:

• mieszkające w województwie zachodniopomorskim,
  • przebywające na urlopie macierzyńskim / rodzicielskim / wychowawczym lub pobierające zasiłek macierzyński z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej lub z innych tytułów

lub

bezrobotne (zarejestrowane lub niezarejestrowane w urzędzie pracy)

lub

przebywające na urlopie wypoczynkowym, udzielonym bezpośrednio po zakończeniu urlopu związanego ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem/dziećmi w wieku do lat 5
(tj. macierzyńskim / rodzicielskim / wychowawczym) i na dzień złożenia formularza rekrutacyjnego nie wykonują żadnej pracy zarobkowej

• planujące umieścić dziecko/dzieci w placówce wychowania przedszkolnego lub, których dzieci już uczęszczają do przedszkola

Po zakwalifikowaniu do projektu Uczestnik projektu będzie miał prawo do uzyskania refundacji części faktycznie poniesionych kosztów opieki nad dzieckiem, ale nie więcej niż 93% z kwoty brutto 1 500 zł, tj. maksymalnie 1 395 zł miesięcznie na każde kwalifikujące się dziecko. Refundowane są wyłącznie koszty podstawowej opieki, tj. pobytu i wyżywienia dziecka w placówce. Pozostałe 7% kosztów opieki stanowi wkład własny.

Refundacja kosztów będzie dokonywana przez maksymalnie 12 miesięcy.

Ogłoszenie o rozpoczęciu II rekrutacjipobierz

Plakat Zachodniopomorskie Małe skarby II edycjapobierz